Stolica mody wskazuje trendy na 2018

Ostatnim ciekawym  wydarzeniem w Rzymie był trwający od 25-28.01 Fashion week. Program przewidywał promowanie mody włoskiej  ze szczególną uwagą na modę  rzymskich projektantów, konkurs „who is who” czyli  coś w rodzaju „mam talent” Atelier z  ekspozycja  największych domów mody i  projektantów z najwyższej półki. Włoski szyk.

W sumie przez kilka dni mieliśmy maraton modowych imprez, pokazy, ekspozycje, bajkowe kreacje świetne stylizacje oparte na doświadczeniu i talencie włoskich  projektantów, krawców, od projektu do realizacji.

Fantastyczny pokaz młodych projektantów ze świeżym spojrzeniem i brakiem granic. Postawiono tu  na modę  szczególnie „ulicy”. Mocne akcenty,  total look,  warto zaeksperymentować. W tym pokazie projekty pokazywały nie koniecznie modelki profesjonalne bo tematem wiodącym było  wzmacnianie pozycji kobiet.  Wyjście z modę do sieciówek, dla każdej kobiety.

W sektorze Atelier pokazano kunszt  krawiecki i świetne rzemiosło. Modelki w zwiewnych  delikatnych nawiązujących do lat 20 kreacjach. Wydłużona sylwetka, delikatne kolory w ciepłych odcieniach i piękne  zwiewne tkaniny to takie  małe smaczki. Wszystko tu było wyjątkowe pod względem jakości i wzornictwa. Moda promująca  made in Italy.