Harleyem przez świat….

Wydarzenia w ramach świętowania 110. Rocznicy Harley-Davidson odbyły się w wielu miejscach w Rzymie. Od pokazów motocykli custom na terenie targów ForoItalico, po wielką paradę z Portu Ostia do Centrum Rzymu, Harley-Davidson zorganizował jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, którym pragnął podziękować swoim fanom i uczcić buntowniczego i żądnego przygody ducha motocyklistów Harley-Davidson na całym świecie.
Położone przy Porcie Ostia Miasteczko Harley (Harley Village) było ośrodkiem rozrywki i muzyki oferującym jazdy demonstracyjne i jazdy z przewodnikiem,pokazy Jumpstart, wystawy H-D Experience, sprzedaż gadżetów i o wiele więcej.Na dwóch położonych na plaży scenach wystąpiły dziesiątki artystów, w tym Adam Ant, Bonnie Tyler i Mike and the Mechanics. Miłośnicy Harley-Davidson, którzy woleli przebywać bliżej Rzymu, mogli wziąć udział w imprezach w Miasteczku Foro Italico (Foro Italico Village) na Stadio Olimpico, gdzie
odbywały się koncerty muzyki na żywo, wystawy światowej sławy budowniczych motocykli custom oraz liczne pokazy tuningowanych motocykli Harley-Davidson. Festiwal zwieńczył przejazd setek motocyklistów Harley do Watykanu w niedzielę, 16 czerwca, gdzie wzięli oni udział w cotygodniowym błogosławieństwie Papieża Franciszka. Motocykliści na swych pojazdach i tradycyjnych skórzanych, czasem bogato zdobionych kurtach opanowali centrum Wiecznego Miasta, najważniejsze drogi dojazdowe aż do nadmorskiej Ostii, która była ich główną kwaterę podczas zlotu. Od piątku na wielu ulicach tworzyły się ogromne korki. Niektóre trasy były niekiedy w ogóle nieprzejezdne z powodu parad motocyklistów w samym centrum, jak i w pobliżu Watykanu.