Czas na dynie

Nigdy nie fascynowałam się świętem Halloween. Wychowana w tradycyjnej rodzinie w Polsce zawsze byłam przekonana o tym, że koniec października i początek listopada należy przeżywać godnie i poważnie. Ale trudno nie zauważyć, że moda z dyniami jest wszechobecna. Widać je również we Włoszech. Cinecitta zaaranżowała na tę okazję Park rozrywki i horroru dedykowany dzieciom i ich rodzicom. Na tę okoliczność już od 25 aż do 31 października program przewiduje projekcje filmów, spektakle, zabawy. Jednym słowem zombi, horror, show i szukanie skarbów, a wszystko to w „Kids Parku” z myślą o …dzieciach.
Ja pozostanę przy starych tradycjach, a z dyni najwyżej ugotuję pyszny rem. Oto mój przepis:
Należy kupić: 1 kg dyni, 1 marchew, 1 cebulę, 2 ząbki czosnku, 3 szklanki bulionu drobiowego, sól, pieprz, 2 łyżki oliwy z oliwek, 1 łyżka śmietany 18%.
Sposób przyrządzenia: dynię obieramy, usuwamy pestki, kroimy na kawałki. Marchew, cebulę i czosnek obieramy i kroimy na mniejsze części. Wszystkie składniki wkładamy do garnka z grubym dnem, dodajemy oliwę z oliwek i podsmażamy, stale mieszając przez co najmniej 3 minuty. Warzywa zalewamy budyniem i gotujemy pod przykryciem około 30 min. Po tym czasie warzywa powinny być miękkie. Całość rozdrabniamy blenderem, aż zupa nabierze konsystencji kremu. Przyprawiamy solą i pieprzem do smaku.
Smacznego!